Niedziela, 28 maja 2023.

Obraz 179 [1024x768]Dnia 19 kwietnia 2016 roku klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Radia Bogoria znajdującego się w Grodzisku Mazowieckim. Uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli, jak wygląda „od kuchni” praca w takim miejscu.
Na początku klasa oglądała tzw. News Room. W tym pomieszczeniu reporterzy mają stały podgląd na ważne wydarzenia ze świata. Głównym zajęciem Radia Bogoria jest nadawanie informacji lokalnych, takich jak: pogoda, relacje z imprez okolicznościowych albo wywiady ze znanymi osobami, które pojawiły się w Grodzisku Mazowieckim czy okolicy. Warto wspomnieć też, że informacje lokalne w Radiu Bogoria zajmują aż 670 minut w ciągu doby.
Następnie wycieczka przeszła do studia emisyjnego, z którego czytane są wiadomości bądź nadawane na żywo wywiady. Grupie udało się również zobaczyć, jak wygląda praca prezentera, który siedzi za konsolą i realizuje ściśle określony co do sekundy program antenowy. Radio Bogoria jest radiem sformatowanym. Oznacza to, że piosenki są puszczane według specjalnie przygotowanego schematu.
Na koniec spotkania młodzież miała okazję porozmawiać z dwiema reporterkami, które jeżdżą po okolicy i zajmują się zbieraniem najświeższych informacji oraz redagowaniem miesięcznika „Bogoria”. Misją grodziskiego pisma społeczno – kulturalnego jest dostarczanie wszystkich najważniejszych ciekawostek z lokalnych wydarzeń minionego miesiąca.

Galeria zdjęć

W Radiu „Bogoria”