Sobota, 03 grudnia 2022.

Uczniowie klas pierwszych naszego liceum poświęcili piątek, 28 kwietnia, na warsztaty strzeleckie. Odbyły się one na strzelnicy „Warszawianka” na warszawskim Mokotowie.
Dla wszystkich było to pierwsze spotkanie z bronią palną, choć niektórzy mieli przetarcie podczas rekreacyjnego strzelania z broni pneumatycznej. Oprócz strzelania z broni palnej, sportowej, pod okiem instruktorów, nasi uczniowie zapoznali się z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa w trakcie posługiwania się bronią, poznali zasady przygotowania broni do strzału i niełatwą sztukę prawidłowego celowania i ściągania języka spustowego. Mocno podziurawione tarcze oprócz wartości pamiątkowej są dowodem na skuteczność strzelców.
Ponieważ komentarze świadczą o sporym zainteresowaniu kontynuacja naszego szkolenia, można zakończyć stwierdzeniem „do kolejnego spotkania na strzelnicy”.

Warsztaty strzeleckie