Poniedziałek, 27 czerwca 2022.

W poniedziałek 4 września  br. zainaugurowaliśmy  w naszym Liceum rok szkolny 2017/18. Uroczystość przygotowała klasa 3a. Młodzież odwołała się do wydarzeń z 1 września 1939 oraz 1 sierpnia 1944 roku.  Po  części artystycznej prowadzący poprosili Panią Dyrektor Hannę Babikowską o uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Pani Dyrektor powitała zarówno młodzież, jak i pracowników szkoły, w tym nowych nauczycieli. Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas. Poinformowała zebranych o zmianie nazwy szkoły, od 1 września br. jesteśmy Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza, poinformowała także o specyfice pracy w oddziałach dwujęzycznych.  Kolejna ważna informacja dotyczyła dziennika elektronicznego Librus, nasze Liceum zrezygnowało bowiem z dziennika tradycyjnego, tj. papierowego. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu przybliżyła także zebranym zasady funkcjonowania projektu unijnego pt. . „Szkoły przyszłości – kształcenie kompetencji kluczowych”, realizowanego w bieżącym roku szkolnym. Opowiedziała również o wymianie międzynarodowej młodzieży, do której przystępujemy, oraz o współpracy z warszawskimi uczelniami (państwowymi) i ich patronacie nad klasami. Na koniec Pani Dyrektor Hanna Babikowska złożyła życzenia owocnej pracy zarówno młodzieży, jak i kadrze pedagogicznej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18  odbyło się  zgodnie z harmonogramem:

800 – msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w Kościele Św. Michała Archanioła, ul. Elizy Orzeszkowej 23  w Piastowie;  

930 – apel inauguracyjny w sali gimnastycznej LO, ul. 11 Listopada 2A   w Piastowie;

1030 – spotkania z wychowawcami, które odbyły się wg poniższego przydziału sal:

Pani profesor Anna Mizeracka – wych. klasy IA( sala nr 14)

Pani profesor Anna Gorczyńska – wych. klasy IC( sala nr 1)

Pani profesor Monika Kwatek – wych. klasy IBD( sala nr 9)

Pani profesor Wioletta Mamcarz – wych. klasy IIA( sala nr 12)

Pani profesor Krystyna Zaprawa – wych. klasy IIB( sala nr 5)

Pani profesor Dominika Banasik – wych. klasy IICD( sala nr 4)

Pani profesor Jolanta Gąsiewska – wych. klasy IIIA( sala nr 3)

Pani profesor Magdalena Fronc – wych. klasy IIIB( sala nr 8)

Po spotkaniach przeprowadzone zostały diagnozy z przedmiotów kierunkowych dla każdej z klas.

Galeria zdjęć

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18