Czwartek, 01 czerwca 2023.

11 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Teatru Muzycznego w Łodzi, aby obejrzeć  światowej sławy musical Claude’a-Michela Schönberga i Alaina Boublila, napisany na podstawie powieści „Nędznicy” Victora Hugo, w reżyserii Zbigniewa Maciasa.

W trakcie trwającego trzy i pół godziny spektaklu, z emocjami śledziliśmy dramatyczne losy zbiegłego galernika Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert. Valjean, skazany za kradzież chleba, na wolności doświadcza duchowego przeobrażenia, zyskuje rodzinę, opiekując się osieroconą dziewczynką, ale nie może uciec od przeszłości. A to wszystko na tle burzliwej historii Francji i czasów rewolucji z 1832 roku.

W główne role wcielili się Jakub Wocial jako Jean Valjean, Paweł Erdman (Javert), Agnieszka Przekupień (Fantine) oraz  Łukasz Zagrobelny (Enjorlas).  Nasze serca skradł jednak najmłodszy aktor Paweł Szymański, jako rezolutny łobuziak z Paryża.

Owacjami na stojąco podziękowaliśmy za wspaniałą grę aktorską i warsztat muzyczny. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci ta wspaniała inscenizacja i jej przesłanie  o sile człowieka,  o sile miłości, o tym, że w każdej sytuacji  można się zmienić, że nie warto się poddawać.

Po spektaklu pojechaliśmy do łódzkiej Manufaktury, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek, a następnie wyruszyliśmy w trasę powrotną do Piastowa.

 

Galeria zdjęć

Wizyta w Teatrze Muzycznym w Łodzi