Niedziela, 10 grudnia 2023.

Wolontariusze z naszego liceum po raz kolejny uczestniczyli w organizacji szlachetnego spotkania KU DOBRU.  Dnia 17.05.2018r. odbyła się XIV integracyjna impreza kulturalno-rekreacyjna dla osób niepełnosprawnych, organizowana od 2004 roku przez Miejski Ośrodek Kultury wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie.

„Celem przedsięwzięcia jest zintegrowanie osób niepełnosprawnych z otoczeniem, wsparcie ich opiekunów w tak ważnym zadaniu jakim jest opieka nad tymi osobami, ale także pokazanie im, że świat i ludzie są na nich otwarci i chętni do współpracy z nimi w różnych dziedzinach życia. Impreza ma za zadanie także uwrażliwić społeczność, młodzież na problemy z jakimi borykają się zarówno osoby niepełnosprawne jak i ich rodzice/opiekunowie. Dzięki tym spotkaniom uświadamiamy sobie i innym, że często nie doceniamy tego co sami mamy, żyjemy dniem wczorajszym i jutrzejszym zamiast skupić się na obecnej chwili i czerpać z niej jak najwięcej. Osoby biorące udział w tym spotkaniu pokazują doskonale jak można cieszyć się z małych rzeczy, jak czerpać przyjemność z tego co jest tu i teraz. Kto wie co nas czeka jutro …. nic nie jest dane nam na zawsze”.

Był to niezwykle miło spędzony czas wśród życzliwych i radosnych ludzi. Nasi licealiści byli zachwyceni otwartością i przyjacielską postawą podopiecznych z różnych Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do wspólnej zabawy i spędzenia czasu.

KU DOBRU