Poniedziałek, 27 czerwca 2022.

    Godziny wychowawcze 20 listopada upłynęły naszym licealistom w koncertowej atmosferze. Tego dnia gościliśmy pana Piotra Plichtę, który „ podczas spotkań poruszam różne tematy, które w dzisiejszej rzeczywistości są bliskie ludziom bez względu na przedział wiekowy. Staram się znaleźć nić porozumienia na płaszczyźnie mentalno-duchowej zarówno z samymi uczniami, jak i gronem pedagogicznym. Na spotkaniach często poruszam temat używek, do których młodzież ma teraz tak łatwy dostęp, oraz ich negatywnych skutków, doprowadzających do chorób, a nawet śmierci. Nie mniej jednak, mimo ciężkiej dosyć tematyki, staram się dotrzeć do dzieci i młodzieży poprzez inny, bardziej przystępny dla nich, a przede wszystkim bardziej przyswajalny, bo muzyczny język. 
Przekaz, jaki niesie ze sobą program „Jedno życie” nie pozostawia słuchacza obojętnym na wszechobecne w naszym życiu zło. Sposób w jaki prezentowane są trudne treści, powoduje, że młodzież jest zainteresowana, zaś atmosfera jaka towarzyszy spotkaniom sprawia, że po policzkach młodych ludzi często płyną łzy, widać wzruszenie, w niektórych momentach zapada głęboka cisza, ale zawsze na koniec słychać śmiech i oklaski. Niejednokrotnie po spotkaniach młodzież dzieli się swoimi odczuciami, które są różne: jedni dziękują za słowo i poświęcony im czas, inni zwracają się z prośbą o pomoc, ponieważ zdają sobie sprawę z problemów, jakie mają z różnymi używkami… Spotkania te dla wielu osób są pierwszym krokiem do zrozumienia, iż problem dotyka bezpośrednio ich i zaczynają szukać pomocy, rozmawiać, rozmyślać nad swoim życiem i skutkach, jakie niosą ze sobą szeroko pojęte używki”. 
Dla naszej młodzieży spotkanie z panem Piotrem było wielkim przeżyciem. Uczniowie po koncercie postanowili zostać jeszcze na indywidualne rozmowy z muzykiem, ponieważ Jego postać była dla nich wyjątkowa. Świadectwo pana Piotra można przeczytać na następującej stronie „Z dna otchłani do nowego życia” – http://mlodzi.niedziela.pl/artykul/708/Z-dna-otchlani-do-nowego-zycia.
Dziękujemy organizatorom za przygotowanie wydarzenia!

Galeria zdjęć

„Jedno Życie”- koncert profilaktyczny