Niedziela, 03 lipca 2022.

6 grudnia pani Marta Listewnik, wykładowca na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Katedry Studiów Celtyckich oraz prezes Towarzystwa Polsko-Walijskiego koordynowała zajęcia dla naszych uczniów. To już drugi rok współpracy naszego liceum z Towarzystwem Polsko-Walijskim. Wykład pani Marty dla naszych uczniów opowiadał o historii, kulturze i literaturze Walii. Młodzież słuchała z zainteresowaniem także przykładów użycia języka walijskiego, który kompletnie różni się od angielskiego, jednym przypominając języki Półwyspu Bałkańskiego a innym – języki skandynawskie. Na zakończenie wykładu otrzymaliśmy w prezencie egzemplarz jednej z najsłynniejszych powieści napisanych w języku walijskim – powieści Caradoga Pricharda pt. „Jedna księżycowa noc”. Powieść tę na język polski przełożyła właśnie pani Parta Listewnik. Książka owa znajduje się już w naszej bibliotece. Zachęcamy do lektury!  

Dzień Walijski w Mickiewiczu