Poniedziałek, 20 marca 2023.

 

Wolontariusze naszej Szkoły gospodarzami II Piastowskiego Integracyjnego Balu Karnawałowego. Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Piastowie został zorganizowany Integracyjny Bal Karnawałowy. Gospodarzami Imprezy byli wolontariusze dwóch szkół: Trójki i naszego LO im. Adama Mickiewicza. Uczniowie zżyli się ze środowiskiem piastowskim podczas organizowanych Biegów w ramach cyklu Grand Prix i Olimpiad dla Niepełnosprawnych. Dlatego w zeszłym roku przyszedł do głowy pomysł na organizację takiego Balu. Zostali zaproszeni piastowianie o szczególnych potrzebach korzystający ze wsparcia Stowarzyszenia Sprawni Razem i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pruszkowie.

Na Bal przybyło około 50 osób z opiekunami. W zabawie towarzyszyli im wolontariusze z w/w szkół. Burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski objął patronat honorowy nad imprezą. Wśród zaproszonych gości, oprócz podopiecznych wspomnianych placówek, byli p. Przemysław Worek, Przewodniczący Rady Miejskiej, jego zastępcy : p. Agata Korczak i p. Janusz Wroński, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, p. Jerzy Derlatka i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, p. Wanda Przybylak.

Tematem przewodnim spotkania karnawałowego byli Piraci z Karaibów, stąd dopasowana dekoracja sali i przebrania niektórych gości. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i wyrazili chęć przybycia w przyszłym roku na III już Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy. Dziękujemy za wszelką pomoc, zwłaszcza : p. Jerzemu Derlatece, p. Wandzie Przybylak, p. Rafałowi Maletce, p. Mateuszowi Kuczabskiemu. Liczymy na dalszą współpracę.

Patronat medialny objął nad imprezą Czas Piastowa. Pierwszym wspólnym tańcem był polonez, w którym pierwszą parą byli p. Tomasz Osiński, dyrektor SP3 i p. Agata Korczak, zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej. W dalszym korowodzie znaleźli się wszyscy pozostali zaproszeni goście.

II Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy