Niedziela, 28 maja 2023.

 Zajęcia realizowane w Polskiej Akademii Nauk dają naszym uczniom niepowtarzalną możliwość zobaczenia w praktyce tych reakcji, których równania doskonale znają już na pamięć. Przyswajanie wiedzy z zakresu chemii rozszerzonej to często niemałe wyzwanie dla uczniów. Oznacza wiele czasu spędzonego na nauce i robieniu licznych zadań. Czasem trudno jest sobie wyobrazić, jak wygląda w rzeczywistości to, o czym czytamy w podręczniku.

Ćwiczenia rozpoczęły się krótkim zapoznaniem z tematem zajęć laboratoryjnych. Wykłady wprowadzające do doświadczeń stanowiły dla nas świetną powtórkę z zakresu wiadomości o właściwościach wody. Prowadzący zajęcia w bezpieczny i ciekawy sposób pokazał nam wiele doświadczeń, dzięki którym lepiej przyswoiliśmy informacje. Także my, uczniowie mieliśmy możliwość wzięcia udziału w przygotowaniu i przeprowadzeniu pokazów chemicznych.

Zobacz galerię zdjęć

Zajęcia laboratoryjne są świetną formą przekazywania wiedzy, z pewnością będziemy je miło wspominać i wykorzystamy otrzymaną wiedzą na zajęciach szkolnych.

Zajęcia laboratoryjne w Polskiej Akademii Nauk