Niedziela, 03 lipca 2022.

 

 

WIELKA NOCNA BABKA – pod tym hasłem odbył się w dniu 12 kwietnia międzyklasowy konkurs w dekorowaniu babek. Każda z klas otrzymała identyczną, nieozdobioną babkę wielkanocną. Klasy miały za zadanie samodzielnie udekorować ciasta. Drużyny miały na to jedynie 20 minut. Stosowane były różne techniki: polewy, posypki, czekoladowe jajka i czekoladowe zające oraz dodatkowe (niejadalne) ozdoby na talerzu, czy półmisku. Jury w osobach trojga zaproszonych nauczycieli: prof. Katarzyny Bolesty-Siwek, prof. Ewy Krzemińskiej i prof. Moniki Skóry wraz z gościnnie przebywającymi u nas australijskimi gośćmi otrzymało kwestionariusze do uzupełnienia. Oceniane były: spełnienie warunków konkursu (czyli – czy po ozdobieniu babka jest nadal jadalna), staranność wykonania zdobienia, pomysł (oryginalność) projektu oraz zaangażowanie i wkład pracy drużyny. Po skrupulatnym obejrzeniu prac jury udało się na naradę, podliczyło punkty i podjęło decyzję, że najciekawszy projekt stworzyła klasa 2c, drugie miejsce w konkursie zostało przyznane klasie 1a a na trzecim miejscu podium uplasowała się klasa 3cd.

Podczas gdy drużyny gorączkowo pracowały nad babkami, równolegle rozegrał się wielkanocny quiz pomiędzy kolejnymi drużynami wytypowanymi z klas. Pytania dotyczące Świąt Wielkanocnych były bardzo proste, ale w rywalizacji liczył się przede wszystkim czas. Drużyny zalogowały się na portalu Kahoot i na bieżąco, wraz z pojawianiem się kolejnych pytań, musiały szybko zaznaczać prawidłowe odpowiedzi na swoich smartfonach. Niektórym podpowiadano z sali(widzieliśmy!) ale tempo udzielania odpowiedzi było tak szybkie, że nie odegrało to większego znaczenia w ostatecznych wynikach konkursu. Po zakończeniu quizu portal Kahoot szybko przeliczył wyniki i pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła klasa 3a, drugie – klasa 2c a trzecie – klasa 2a.

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w dzisiejszych wydarzeniach oraz tym, którzy je przygotowywali!

 

Wielka Nocna Babka