Poniedziałek, 20 marca 2023.

   

9 maja br. uczniowie klas drugich o profilach ścisłych uczestniczyli w spotkaniu na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW, z którym nasza szkoła od wielu lat realizuje formalną współpracę. Wysłuchali wykładów, które odbyły się w ramach Konferencji „Wczoraj, dziś i jutro- budownictwo na przestrzeni lat” oraz spotkali się z przedstawicielami dużych firm budowlanych. Firmy te proponowały pracę przyszłym inżynierom budownictwa. Zapotrzebowanie rynku pracy na tę profesję jest i będzie bardzo duże. Wśród wielu znamienitych instytucji spotkaliśmy przedstawicieli firmy Warbud, z którą wkrótce będziemy realizować rozbudowę naszej szkoły.


Na koniec nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Dziekanem Wydziału BiIŚ, prof. dr hab. inż. Eugeniuszem Kodą. Pan Dziekan przedstawił strukturę wydziału, specyfikę kształcenia oraz wymagania dla kandydatów (przy rekrutacji wystarczy przedstawić wynik jednej matury – do wyboru: matematyka, fizyka lub chemia).


Duże wrażenie zrobił na nas kampus ursynowski SGGW- bardzo nowoczesne, imponujące budynki i piękna zieleń rozległych ogrodów. Jesteśmy przekonani, że jest to uczelnia, w której można miło i efektywnie spędzić 5 lat studiów.

Wykłady na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska