Niedziela, 10 grudnia 2023.

 

30 kwietnia br. Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski wraz ze Skarbnikiem naszego miasta Grażyną Wójcik podpisali z wykonawcą umowę na realizację tego przedsięwzięcia.
Zaplanowane prace obejmują: roczną budowę części sportowej wraz z halą sportową, budowę nowej części dydaktycznej wraz z zespołem gastronomicznym, pomieszczeniami administracyjnymi, biblioteką miejską oraz modernizację istniejącego obiektu szkoły. W północnej części działki przewidziana jest nowa, trzykondygnacyjna część budynku połączona szklanym łącznikiem z istniejącą częścią. W południowo zachodniej części powstanie budynek hali sportowej. Dach części jednokondygnacyjnej będzie pełnił funkcję tarasu i jednocześnie przestrzeni odpoczynku dla uczniów.
Prace budowlane rozpoczną się już w maju br.
Liceum dzięki tej inwestycji będzie szkołą nowoczesną także pod względem infrastruktury dydaktycznej i imponującego zaplecza sportowego. Po zakończeniu 1,5-roczej budowy stanie się wizytówką naszego miasta.

Zobacz wizualizację

Rozbudowa naszego Liceum