Sobota, 03 grudnia 2022.

Dlaczego nasza szkoła od wielu lat jest wolna od środków psychoaktywnych? Dlaczego nasi uczniowie są świadomi zagrożeń wynikających ze stosowania niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych? Odpowiedź jest jedna!

Stawiamy na profilaktykę!

W dniu dzisiejszym w naszym liceum gościliśmy Pana Radosława Gruzę, kierownika Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w WSSE w Olsztynie. Pan Radosław, jako ekspert w dziedzinie edukacji i profilaktyki uzależnień oraz biolog, zapoznał naszą młodzież z największymi zagrożeniami ze świata środków psychoaktywnych. Ponadto uczniowie dostali całą garść solidnych informacji, jak uchronić się przed manipulacją ze strony sprzedawców tych substancji, gdzie szukać pomocy w przypadku pojawienia się w naszym otoczeniu środków psychoaktywnych, jak udzielić pierwszej pomocy osobie znajdującej się pod wpływem oraz jak rozpoznać niebezpieczne substancje. Ta wiedza, w opinii uczniów, z pewnością pozwoli uchronić się przed niebezpiecznymi sytuacjami. Dziękujemy za tak dobrą lekcję profilaktyki.

Szkoła wolna od dopalaczy!