Czwartek, 01 czerwca 2023.

 

W niedzielę 10 listopada o godzinie 17 społeczność naszej szkoły i miasta uroczyście świętowała 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadziły się poczty sztandarowe miejskich szkół i organizacji. Uroczyste obchody rozpoczął  w Parku Niepodległości  Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski.

Część artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły. Przypomnieli historię obchodów Święta Niepodległości i w montażu słowno- muzycznym wprowadzili mieszkańców Piastowa w uroczysty, patriotyczny nastrój.

Następnie Apel Poległych poprowadził Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Tomasz Osiński.  Władze miasta, reprezentacje szkół i instytucji miejskich złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku żołnierzy ruchu oporu, mieszkańców Piastowa, poległych w czasie II wojny światowej.

Uroczystość zakończyła piękna modlitwa, którą odczytała Pani Profesor Monika Kwatek. Po uroczystych obchodach na wszystkich czekała gorąca grochówka.

 

„Sztuką jest umierać dla ojczyzny,

ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej.”

Prymas Tysiąclecia, Stefan kardynał Wyszyński

 

Galeria zdjęć

Uroczystości z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI