Niedziela, 29 stycznia 2023.

  • 15 grudnia 2019r. uczniowie klasy III C naszego liceum zorganizowali spotkanie gwiazdkowe dla pensjonariuszy Hospicjum Onkologicznego Świętego Krzysztofa w Warszawie. Wśród naszej młodzieży i zaprzyjaźnionych ze szkołą osób przez ostatnie tygodnie organizowano zbiórkę upominków dla chorych pozostających pod opieką placówki. Organizację spotkania wspierali aktywnie Wolontariusze tego ośrodka. W spotkaniu brała udział także grupa z psami, zajmująca się dogoterapią.

Hospicjum zajmuje się opieką nad osobami chorymi na choroby nowotworowe wymagającymi hospitalizacji ze względów medycznych i udziela pomocy rodzinom w sprawowaniu opieki nad chorymi na nowotwory pozostającymi w domach.

 

  • 18 grudnia 2020 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli też w organizacji Wieczerzy Wigilijnej dla pensjonariuszy Hospicjum. Młodzież zebrała ciasta wypieczone przez siebie w Cukierni Olczak i Syn, odebrała od zaprzyjaźnionych piastowskich przedsiębiorców przygotowane produkty wigilijne i  pomagała z ogromnym zaangażowaniem w przygotowaniach spotkania na terenie Hospicjum. Spotkanie wigilijne z udziałem uczniów liceum ma swój niepowtarzalny klimat. W uroczystości uczestniczyli wolontariusze Hospicjum, osoby duchowne i znani aktorzy.

Zobacz galerię

 

Spotkanie gwiazdkowe i Wigilia dla pensjonariuszy Hospicjum