Niedziela, 10 grudnia 2023.

Mamy zaszczyt poinformować, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły znaleźliśmy się w finale Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii. Tworzony jest on w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Jest to forma wyróżniania szkół, w którym wyznacznikiem są kompetencje miękkie.

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu – współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Przy okazji uczestnicy zdobywają międzynarodowe certyfikaty, pomagające dostać wymarzoną pracę lub dostać się na studia za granicą.
Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizowanie własnego projektu społecznego, czyli lokalnej inicjatywy zmieniającej otoczenie na lepsze. Wspierają ich w tym materiały umieszczone na naszej platformie internetowej. To właśnie wyniki finalistów wpływają na to, które miejsce w Rankingu zajmie szkoła, którą reprezentują. Wyniki rankingu zostały ogłoszone na uroczystej Gali online 2. czerwca 2020. Dziękujemy wszystkim, którzy zmieniają edukację i wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości.

Ranking szkół Zwolnieni z Teorii 2020