Niedziela, 28 maja 2023.

W dniu 16.06.2021 o godzinie 15.00-16.30 w sali nr 1 odbędzie się kolejny już wykład Pana profesora dr hab. Krzysztofa Turlejskiego wieloletniego pracownika naukowego Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk, a obecnie związanego z Wydziałem Biologii i Nauk o Środowisku UKSW w Warszawie. 

Poprzednie spotkania dotyczyły Historii poglądów ludzkich na psychikę zwierząt oraz Ewolucji układu nerwowego. Tematyką obecnego wykładu jest „Pamięć”

Jeśli chciałbyś/chciałabyś uczestniczyć w spotkaniu i dowiedzieć się czy mózg można ćwiczyć podobnie jak mięśnie, jak powstają szlaki pamięci, jaką rolę odgrywają emocje w procesie zapamiętywania lub dowiedzieć się co już wiemy o pracy pamięci a czego jeszcze nie i dlaczego zajmie nam to kolejnych kilka pokoleń aby rozszyfrować tajniki działania pamięci – to serdecznie zapraszamy na wykład otwarty dla społeczności naszego liceum ze specjalistą najwyższej klasy w tym zakresie. Jeśli masz jakieś pytanie to również możesz je zadać tutaj pod linkiem do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe4uxkqKH9w37_4VwhYALtNPybj74pOaVcNRYf2gY1YrkW8pA/viewform

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Eco-system of Open Science Schooling w programie Erasmus+.

Serdecznie zapraszamy!

Kolejne zajęcia w ramach Eco-system of Open Science Schooling w programie Erasmus+.