Niedziela, 28 maja 2023.

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że osiemdziesięciu uczniów naszej szkoły z sukcesem uczestniczyło w bezpłatnych szkoleniach i egzaminach  pilotażu Bezzałogowego Statku Powietrznego DRON. Wszyscy uczniowie naszego LO, którzy spełnili wymagania wiekowe i wyrażali chęć zdobycia kwalifikacji w tym zakresie otrzymali dokumenty uprawniające do pilotażu BST. Szkolenia zarówno teoretyczne jak i praktyczne przeprowadzone zostały przez licencjonowanych instruktorów.

Uczestników szkoleń zapoznano m. in. z:

  1. prawem lotniczym,

  2. zasadami wykonywania lotów,

  3. obsługą, budową, działaniem systemów i podzespołów BSP,

  4. możliwościami i ograniczeniami człowieka, jako pilota i operatora,

  5. bezpieczeństwem wykonywania lotów i przewidywanymi sytuacjami niebezpiecznymi.

W drugim etapie na uczestników szkolenia czekały atrakcje wynikające z praktycznego kursu pilotażu BSP.

Szkolenia pozwoliły na zdobycie wiedzy i skuteczne przygotowywanie się do egzaminów.

Naszym uczniom  serdecznie gratulujemy zdobycia uprawnień na pilotowanie BSP!

W podsumowaniu szkoleń pilotażu BSP