Czwartek, 01 czerwca 2023.

 

Po charytatywnym przejeździe rowerowym dla Pani Moniki, biegu charytatywnym dla Patryka, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza włączyła się w organizację charytatywnego turnieju piłki siatkowej dla Domu dziecka nr 12 w Warszawie. Do rozgrywek była zaproszona młodzież oraz dorośli, a wpisowym były paczki dla dzieciaków, w których mogły się znaleźć słodycze, zabawki, książki itp.

 

 

Zgłosiło się 8 drużyn. Wśród uczestników była młodzież z liceum, ekipa na co dzień grająca w lidze amatorskiej, wychowankowie klubu sportowego z Raszyna, ale także 2 drużyny międzynarodowe, które w składzie oprócz Polaków miały Włochów, Brazylijczyków, a także Chińczyków.

 

 

   Wydarzenie odbyło się w sobotę 11 XII i rozpoczęło o godzinie 10.00. Po oficjalnym przywitaniu, wspólnej modlitwie, nastąpiło losowanie par pierwszej rundy rozgrywek. Po zaciętych meczach zwycięzcy przechodzili do kolejnej fazy rywalizacji o puchary i medale, natomiast przegranym pozostała walka o miejsca 5-8. Zespoły biorące udział w turnieju był bardzo zróżnicowane.

 

   Turniejowi towarzyszyła bardzo miła atmosfera, widać było, że zawodnicy w trakcie spotkań dają z siebie wszystko, jednocześnie wyczuwalna była duża życzliwość oraz zrozumienie, że celem tego turnieju była przede wszystkim pomoc, dlatego wszystkie sporne sytuacje bardzo szybko kończyły się życzliwym uśmiechem.

Po czterech godzinach rywalizacji ostateczna klasyfikacja drużyn przedstawiała się następująco: 

1.        PPPT

2.        Modern Nomads

3.        PNH Gang

4.        Yellow Papers

5.        Stara Miłosna team

6.        Piękni i Młodzi

7.        Młode Wilki

8.        Koperki Makłowicza

 

 

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, ale przede wszystkim za wielkie serca. Przedmioty przekazane przez zawodników w niedzielę zostały dostarczone do domu dziecka. Kiedy wypakowaliśmy kolejne torby dzieciaki patrzyły na nas z radością i pytały „To dla nas? Aż tyle?” Były bardzo szczęśliwe i prosiły, aby przekazać podziękowania i życzenia radosnych i wesołych świąt, co z przyjemnością czynimy.

 

 

Szczególne podziękowania należą się ks. Rafałowi Główczyńskemu, naszemu katechecie za olbrzymi wkład i profesjonalne  przygotowanie tego wspaniałego przedsięwzięcia.

 

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za hojność i zaangażowanie oraz zapraszamy na kolejne akcje, które odbędą się już wkrótce!

Zobacz galerię zdjęć

Charytatywny turniej siatkówki dla Domu Dziecka nr 12