Sobota, 03 grudnia 2022.

 

W środę 12.01 odwiedziła nas studentka Yale, Julia Czeladko. Uczniowie z grup dwujęzycznych mieli okazję posłuchać prezentacji Julii na temat jej doświadczeń edukacyjnych. Zaproszona studentka opowiedziała o nauce w klasie IB, co może pomóc naszym uczniom w podjęciu decyzji w sprawie ich ewentualnej dalszej edukacji w naszych klasach IB w niedalekiej przyszłości. Ponadto opowiedziała o Maturze Międzynarodowej oraz ACT (egzamin umożliwiający studiowanie w USA). Podzieliła się również doświadczeniami ze studiów BA na Uniwersytecie w San Diego oraz wielką życiową przygodą, jaką są studia MA oraz MBA, które właśnie odbywa w Yale. Po prezentacji nasi uczniowie mogli zadawać pytania. Oczywiście wszystko po angielsku. Spotkanie zrobiło na naszych uczniach bardzo pozytywne wrażenie, zaś Julia pochwaliła ich poziom angielskiego. Mamy nadzieję gościć Julię w przyszłości.

Edukacja międzynarodowa