Niedziela, 26 czerwca 2022.

11 marca 2022 w naszym liceum odbyła się debata oksfordzka na temat: Która forma finansów osobistych zapewnia wyższe bezpieczeństwo: pieniądz elektroniczny czy pieniądz gotówkowy? Stronami debaty byli:

  • Klasa 1c z Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Piastowie – za wyższym bezpieczeństwem pieniądza gotówkowego.
  • Ambasadorzy Edukacji Ekonomicznej 8c ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zbigniewa Gęsickiego „Juno” w Piastowie – za wyższym bezpieczeństwem pieniądza elektronicznego – jednocześnie organizatorzy debaty oraz

Jako publiczność w debacie wzięła udział klasa 1a LO.

Prowadzący Tobiasz Korzybski z klasy 3Cp przygotował się do debaty rewelacyjnie – uczestników zaskakiwał znajomością tematu i niebanalnymi pytaniami, prowadził dyskusję i ją podgrzewał. Uczestnicy dobierali argumenty do aktualnego tematu lub zadanego pytania. Obalali argumenty strony przeciwnej albo podawali swoje. Nawiązywali do wcześniejszych wypowiedzi. Dwie zupełnie nie znające się grupy dyskutowały na najwyższym poziomie. Po ponad godzinie debata zakończyła się podsumowaniem. Debata się skończyła, ale dyskusje w mniejszych grupach toczyły się jeszcze po wyjściu ze szkoły. Emocje długo nie opadały.

Dziękujemy Społecznościom obu szkół za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Joanna Brzozowska, koordynator programu Złote Szkoły NBP  

Debata oksfordzka