Niedziela, 10 grudnia 2023.

Drodzy Maturzyści,
Drodzy Rodzice,
w dniu ukończenia szkoły chciałabym podziękować serdecznie za wszystkie wspólne chwile, które spędziliśmy razem w naszym Liceum. Kieruję do Was głęboką wdzięczność za tę wspólnotę i za to, że na niezliczone sposoby wspieraliście i prowadziliście się nawzajem, budując społeczność Uczniów, Nauczycieli i Rodziców.
Przez te trzy lata naszej współpracy czasami się potykaliśmy, a innym razem z zachwytem nad efektami zdobywaliśmy kolejne szczyty naszej górskiej edukacyjnej wspinaczki.
Dla wielu z nas ten czas wywrócił do góry nogami dotychczasowe przekonanie o bezpieczeństwie i prawie do spokojnego życia. Od globalnej pandemii do konfliktu zbrojnego w Ukrainie wspólnie poszukiwaliśmy sposobu na radzenie sobie z niedogodnościami i często niebywałym stresem wynikającym z dogłębnej analizy rzeczywistości geopolitycznej. Wszyscy doświadczyliśmy złożonego wpływu tych wydarzeń na nasze życie.

Jednak jest 29 kwiecień 2022 r., a my jesteśmy na mecie. Udało nam się. Jesteśmy jednocześnie wyczerpani i gotowi do działania przed najważniejszym dla młodzieży Egzaminem Dojrzałości.
Ja, jak wielu z Was, wciąż rozpakowuję te ostatnie bagaże naszej wspólnej drogi. Po dzisiejszym niezwykłym zakończeniu nauki dla Maturzystów to, co zaczynam znowu widzieć i czuć, to nadzieja. Drodzy Maturzyści, patrząc dziś na Was jestem pewna, że pokonacie wszystkie przeciwieństwa jakie napotkacie na swojej drodze.
Idąc przez życie, jesteśmy skazani na pisanie nowych kart historii i życzę Wam, żeby te karty były zapisane tylko pozytywnymi relacjami z Waszej wędrówki . Mam nadzieję, że ten spacer zapamiętacie z uśmiechem. To, czy dojdziecie do momentu, w którym nie będziecie popełniać błędów, zależy od Was. Jeśli już je jednak popełnicie mam nadzieję, że zawsze będziecie mogli z uśmiechem spojrzeć wstecz na nie i że będziecie mieć wystarczająco dużo pewności siebie, aby wiedzieć, że poradzicie sobie z nimi w przyszłości. Macie wszystkie możliwości wyboru, jakie oferuje Wam rzeczywistość. Jedyną moją prośbą jest to, żebyście robili to, co sprawia Wam przyjemność, bo jeśli taką drogę wybierzecie to będziecie podróżować bardzo długo widząc wspaniały cel przed sobą.
Życzę wszystkim powodzenia, a to oznacza dla mnie jedno, abyście czuli się autorami własnego sukcesu.
Drodzy Rodzice, nieustannie wspierajcie Wasze dzieci w ich dorosłym życiu.
W imieniu swoim, nauczycieli i pracowników naszego LO życzę wszystkim radości w życiu osobistym, zawodowym i społecznym .

Hanna Babikowska

Dyrektor LO im. A. Mickiewicza w Piastowie

 

Powodzenia na Maturze!

 

Powodzenia na Egzaminie Dojrzałości!