Piątek, 29 września 2023.

 

Ostatnie godziny 2022 roku były czasem przeznaczonym na kolędy, pastorałki oraz muzykę instrumentalną w wykonaniu naszej szkolnej filharmonii. Profesjonalne  występy jakie  usłyszeliśmy od  utalentowanych uczniów naszego Liceum, to też wynik pracy reżysera tego świątecznego spotkania, księdza Przemysława Marszałka.

 

Artyści wprowadzili nas w klimat świąteczny zachwycając sowimi występami. Na koniec usłyszeliśmy piękne życzenia, wiele miłych i ciepłych słów od pani dyrektor Hanny Babikowskiej oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym za te nadzwyczajne kolędowe chwile.

 

 

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”

Matka Teresa z Kalkuty

 

Zobacz galerię

W klimacie świątecznym