Czwartek, 01 czerwca 2023.

W dniu 1 lutego grupa uczniów z klas 3 i 4 o profilu matematyczno- fizycznym zrealizowała wyjazd na 3 Wydziały Politechniki Warszawskiej. Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych uczniowie z naszego liceum po spotkaniu z dr Michałem Zwierzyńskim i studentami z kierunków informacyjnych zafascynowani byli uczelnią, infrastrukturą, jakością studiów matematycznych, a przede wszystkim przyjazną, koleżeńską atmosferą. Na współpracującym z naszym Liceum Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa, pod przewodnictwem dr Jacka Gadomskiego mogli odwiedzić laboratoria robotyczne, tunele aerodynamiczne oraz spróbować swoich sił na symulatorze lotu śmigłowca. Na Wydziale Fizyki PW w laboratorium optycznym zapoznali się tajnikami holografii.

Studia na Politechnice, choć nie należą do łatwych, umożliwiają wszechstronny rozwój, poszerzają horyzonty  a jednocześnie studiowanie na takich Wydziałach może być niezwykle fascynujące. 

 

 

Zobacz galerię zdjęć

Zajęcia na Politechnice Warszawskiej