Czwartek, 01 czerwca 2023.

  

 

W dniach 5 – 11 marca 2023 r. grupa uczniów wraz z opiekunami z naszego liceum uczestniczyła w wymianie uczniowskiej z naszą partnerską szkołą Tellkampfschule w Hanowerze. Tegoroczny wyjazd odbył się w ramach projektu wymiany polsko-niemieckiej, którego szkolnym koordynatorem jest Pani Dorota Polit, a głównym fundatorem wyjazdu  była Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy. Tegoroczna wymiana odbyła się pod hasłem „Wpływ wojny w Ukrainie na państwa europejskie”.

 

 

W ciągu kilku dni uczestnicy wymiany wzięli udział w licznych projektach zorganizowanych przez szkołę Tellkampfschule, zwiedzili najciekawsze obiekty w Hanowerze,  jak również wyjechali na wycieczkę do miasta Wolfsburg. Najważniejszym punktem pobytu za granicą był jednak udział uczniów w czwartkowym wieczorze Europaabend. W trakcie tej uroczystości polscy uczniowie godnie reprezentowali nasze Liceum i Polskę wykonując na scenie znane, polskie utwory. Dzięki wymianie uczniowie mogli poznać historię i kulturę naszego zachodniego sąsiada, nawiązać nowe znajomości, a co najważniejsze doskonalić swoje umiejętności językowe. Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap wymiany, który odbędzie się w listopadzie na terenie naszej szkoły.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wymiana polsko-niemiecka 2023