Niedziela, 10 grudnia 2023.

Mamy swoich posłów. Miło jest nam poinformować, że uczniowie Naszej szkoły będą Nas reprezentować w Sejmie.

Mikołaj Waliś I E, Szymon Sawuła I E, Jakub Biedrzycki IV D, Marzena Włodarczyk II C z Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Piastowie zasiądą 1 czerwca w ławach sejmowych wśród 460 posłanek i posłów XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Uczniowie przygotowali i zrealizowali projekt nt. Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim.

Sejm Dzieci i Młodzieży to wyjątkowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Każdego roku, w ramach nowej edycji SDiM, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

Mamy swoich posłów!