Piątek, 29 września 2023.

 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim naszym Uczniom życzymy samych radosnych chwil w życiu, szczęśliwego dorastania i wielu serdecznych przyjaciół. Niech uśmiech i zadowolenie towarzyszą Wam przy zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Niech każdy dzień będzie dla Was nową wspaniałą przygodą a każdy poranek przybliża Was do realizacji marzeń. W tym szczególnym czasie życzymy Wam pokoju, niech Wasze życie będzie przepełnione poczuciem bezpieczeństwa i stabilizacji a wokół każdego dziecka niech pojawiają się tylko osoby życzliwe i wspierające. Niech każda chwila będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną inspirujących wydarzeń, które pozwolą Wam osiągnąć wszystkie stawiane i wymarzone cele.

Jak pewnie wiecie, ten dzień jest świętem wszystkich dzieci na całym świecie, nie tylko u nas w Polsce. Obchodzimy go już od 1955 r. Ale nie wszystkie dzieci obchodzą go 1 czerwca, tak jak my. We Francji i Włoszech dzień ten jest obchodzony 6 stycznia jako Święto Rodziny.

Czy wiecie, dlaczego świętujemy ten dzień? Jego początki wiążą się z dbałością o bezpieczeństwo dzieci na całym świecie, z zapewnieniem przestrzegania ich praw. Bo dzieci, jak każdy człowiek, posiadają swoje prawa i obowiązki. Wśród praw trzeba wymienić prawo do życia, zdrowia, nauki, zabawy, rozwoju zainteresowań, rodziny, bezpieczeństwa, tajemnicy, przyjaźni. Pamiętajcie jednocześnie, że posiadacie także ważne obowiązki: dbałość o to, żeby dobrze się odżywiać, żeby szanować swoich rodziców, żeby dobrze wykorzystywać czas na naukę, żeby radośnie i przyjaźnie bawić się z innymi. Z okazji Waszego Święta chcemy Wam życzyć, żebyście rozsądnie korzystali ze swoich praw oraz odpowiedzialnie i radośnie wypełniali swoje obowiązki. Chcemy powiedzieć każdemu z Was:

„Nie wiadomo, nie wiadomo wcale,

Co w życiu ciebie czeka.

I ty możesz wyrosnąć

Na wielkiego człowieka.

Może tak się w twoim życiu stanie,

Może z tobą tak się właśnie zdarzy,

Że ty zrobisz to, że ty to zdobędziesz,

O czym tyle ludzi próżno marzy.

Może twoje serce będzie tak gorące,

Może ty mieć będziesz tyle siły,

Że obronisz słabych i skrzywdzonych,

Że świat zmienisz na dobry i miły.

Może twojej matce będą błogosławić,

Że dzielnego wychowała syna.

…Nie wiadomo, nie wiadomo wcale,

Jak się wielkość w życiu rozpoczyna”. (Ewa Szelburg-Zarembina, Nie wiadomo)

 

 

 

Życzenia z okazji Dnia Dziecka