Piątek, 29 września 2023.

23 czerwca 2023 r. nasza społeczność uczciła zakończenie roku szkolnego. Akademię rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie Pani dyrektor Hanna Babikowska przywitała zebranych: zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców, pozostałych pracowników szkoły oraz uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Szczególnym punktem uroczystości było wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem.Najwyższe wyróżnienie za wyniki w nauce i uznanie społeczności szkolnej w konkursie PRIMUS INTER PARES otrzymał Dominik Marczak z klasy IVD o profilu matematyczno-fizycznym. Dominik osiągnął nie tylko wybitne wyniki w nauce, ale również z ogromnym zaangażowaniem pracował na rzecz Samorządu Uczniowskiego. We wszystkich inicjatywach wykazywał się niezwykłym profesjonalizmem, ciesząc się jednocześnie zaufaniem koleżanek i kolegów z całej społeczności szkolnej.

Do Nagrody Prezesa Rady Ministrów wskazano Jakuba Kuczkowskiego z klasy ID o profilu matematyczno-fizycznym. Jakub uzyskał imponującą średnią ocen (5,73), był członkiem zespołów projektowych na wyższych uczelniach a także, z uwagi na wybitny talent i osiągnięcia, realizował indywidualny program nauki z informatyki.

W bieżącym roku nasze Liceum zainaugurowało też szczególną nagrodę za osiągnięcia naukowe, zaangażowanie w projekty i szczególny talent w danej dziedzinie.

Stypendium Naukowe  dla Janka Mali ucznia klasy IIB o profilu informatycznym ufundowała, w ramach współpracy z naszym LO,  znana na rynku firma Pimet sp.j. z Piastowa. Firma specjalizuje się m. in. w wytwarzaniu i obróbce profili metalowych, projektowaniu i wykonywaniu oprzyrządowania produkcyjnego z wykorzystaniem oprogramowania CAD, CAM, CAE, odlewnictwie aluminium i znalu metodą ciśnieniową, wytwarzaniu wyprasek z tworzyw sztucznych itp.  Nagrodę w imieniu władz Firmy wręczył pan Mecenas Adam Czarnocki (absolwent naszego LO).  Janek jest uczniem wybitnie uzdolnionym szczególnie w zakresie przedmiotów ścisłych. Fascynuje się informatyką, realizuje z niej indywidualny tok nauki, z uwagi na wybitny talent i osiągnięcia w tej dziedzinie. Jest twórcą platformy służącej do elektronicznej rekrutacji do naszego LO, ma za sobą wiele udanych projektów programistycznych, graficznych (szczególnie w zakresie druku 3D). Serdecznie dziękujemy Fundatorowi za uznanie talentu  i zasług naszego ucznia!

Kolejnym etapem było wręczenie finansowych Nagród Dyrektora Liceum za najwyższe wyniki edukacyjne i sportowe. Podczas apelu uhonorowano wyróżniających się uczniów. Wyróżnionych uczniów nagradzali: dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Piastowie pani Hanna Babikowska i wychowawcy.  W imieniu młodzieży nauczycielom, rodzicom i uczniom podziękowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Zuzia Kosińska. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć podziękowania Zuzi i całemu Samorządowi Uczniowskiemu za wspaniałe inicjatywy realizowane w bieżącym roku szkolnym. Dziękujemy również rodzicom za współpracę, za wsparcie szkoły w jej działaniach i za to, że oddając młodzież pod nasze skrzydła obdarzyli szkołę tak wielkim zaufaniem. Dziękujemy wychowawcom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły za ich zaangażowanie w proces dydaktyczno-wychowawczy, za ich troskę i tworzenie wspaniałej atmosfery pracy na zajęciach lekcyjnych i korytarzach szkolnych. Dziękujemy także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną, otwarcie na potrzeby drugiego człowieka. Ważnym elementem uroczystości było zaprezentowanie przez naszych uczniów części artystycznej. Na szczególne uznanie zasługuje jak zwykle Tosia Białek i jej niezwykły występ wokalny.

Część artystyczną kilkakrotnie uatrakcyjniał występ naszych cheerleader’s z zespołu prowadzonego przez  pana profesora Roberta Nadolnego.

Życzymy wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku. Wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

Udanych wakacji i wielu wspaniałych przeżyć!

http://www.lopiastow.pl/wp-content/uploads/2019/06/hallstatt-3609863_1280.jpg

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23