Poniedziałek, 17 czerwca 2024.

Chemical, Science, Laboratory, Test Tube, Laboratory Equipment

Dnia 15 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień Młodego Odkrywcy.  Grupa uczniowskich biologów i chemików z klasy 2b przygotowała pokaz wielu spektakularnych doświadczeń swoim kolegom z innych klas. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i pokazali jak w parze z nauką może iść dobra zabawa i dużo śmiechu. Opowiadali o swoich doświadczeniach z pasją i zainteresowaniem, tłumacząc zachodzące zjawiska fizyczne i chemiczne w swoich badaniach i obserwacjach. Młodsi koledzy mogli dowiedzieć się czym jest problem badawczy, hipoteza oraz do czego potrzebna jest próba kontrolna. Na własnej skórze mogli przetestować między innymi ciecz nieniutonowską, zapoznać się z czynnikami wywołującymi denaturację białka, zbadać napięcie powierzchniowe cieczy czy zapoznać się z suchym lodem i lewitującymi bańkami. Uczniowie udowodnili, że nauka nie musi być nudna, a lekcje w naszej szkole nie zawsze odbywają się w tradycyjnych ławkach Zadowoleni z rezultatów już planują wiosenne doświadczenia na świeżym powietrzu oraz wspólne wyjście do laboratorium badawczego.

Galeria zdjęć

Dzień Młodego Odkrywcy