Poniedziałek, 17 czerwca 2024.

4dsc04157dsc04151

W sobotę 17 grudnia wybraliśmy się do Lasek. Pierwsza część programu obejmowała wizytę u Państwa Zanussich. Przyjęto nas serdecznie. Zostaliśmy oprowadzeni po pięknym domu gospodarzy. Po wyjątkowym spotkaniu z panem Krzysztofem Zanussim stanęliśmy do wspólnego zdjęcia, wpisaliśmy się do księgi gości. Poranek w domu światowej sławy reżysera i jego małżonki, pani Elżbiety Grocholskiej – Zanussi, to  dla nas  niezwykłe doświadczenie.

Młodzież naszego liceum miała też zaszczyt spotkać się z autorem m.in. Białego niedźwiedzia, czarnej krowy, panem Marcinem Brykczyńskim, który mówi o sobie: „Piszę i tłumaczę książki dla dzieci. Nawet jeśli mają zupełnie siwe włosy.”

Kolejny etap naszej wyprawy to spotkanie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach z jedną z sióstr  ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które opiekują się niewidomymi. Poznaliśmy historię Ośrodka, zasady jego funkcjonowania i, najważniejsze, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można pomóc ludziom niewidzącym. Próbowaliśmy mierzyć się z alfabetem Braille’a.

Wielu z nas uświadomiło sobie, że niewidzący także biegają, śmieją się, bawią i uprawiają sport.

Z całą pewnością była to niezwykła sobota.

Galeria zdjęć

Z wizytą u Państwa Zanussich