Poniedziałek, 17 czerwca 2024.

4 lutego 2018r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w organizacji akcji pomocowej dla Hospicjum Św. Krzysztofa w Warszawie. Młodzież  z naszej szkoły wraz z wolontariuszami z Hospicjum zorganizowali swoją akcję w kościele Św. Michała Archanioła w Piastowie. Jest to już kolejna wspólna inicjatywa w zorganizowana w bieżącym roku szkolnym. W grudniu uczniowie naszej szkoły organizowali spotkanie gwiazdkowe dla pensjonariuszy. W po zorganizowaniu sponsoringu różnych instytucji wykonano prezenty gwiazdkowe i wspólnie z wolontariuszami oraz osobami uczestniczącymi w dogoterapii odwiedzili pacjentów hospicjum stacjonarnego i domowego. We współpracy z firmą Cukiernia Olczak i Syn nasza młodzież przygotowała piękne pierniki świąteczne, którymi obdarowała osoby chore. Kolejną inicjatywą było współorganizowanie i udział w Wigilii dla pacjentów placówki opisującej się onkologicznymi chorymi na Ursynowie. Już teraz nasi uczniowie uczestniczą w przygotowaniach kolejnej akcji dla pensjonariuszy hospicjum.

Wolontariat na rzecz Hospicjum Św. Krzysztofa w Warszawie