Poniedziałek, 17 czerwca 2024.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Piastowie było gospodarzem rozgrywek centralnych o awans do 2. ligi kobiet w piłce siatkowej. Na nowoczesnym obiekcie naszej szkoły rozegrane zostały pełne emocji mecze. Wzięły w nich udział zespoły UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – gospodarz turnieju oraz trzy drużyny z Polski: UKS MOSiR Jasło, ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź i UKS AS KYUBI Zduńska Wola.

Zgodnie z potrzebą czasu turniej można było oglądać na żywo w Internecie. Ogólnie dostępna transmisja dała szansę zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców sportowych możliwości naszego miasta, z których niewątpliwie możemy być dumni. Na szczególną pochwałę zasługuje zaplecze sportowe  Liceum Ogólnokształcącego A. Mickiewicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Piastowie, jak i utalentowana drużyna prowadzona przez Tomasza Łukowskiego – nauczyciela naszego liceum .

Już pierwszy dzień turnieju był pełen emocji. Dostarczył ich gospodarz UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, który pod czujnym okiem trenera Tomasza Łukowskiego po trudnym pięciosetowym spotkaniu pokonał zespół ze Zduńskiej Woli. Był to początek sukcesu – zwycięstwa w turnieju.

Gospodarz turnieju docenił jakość obiektu, na którym rozgrywano mecze, wyrażając chęć dalszej współpracy. Hala sportowa naszego liceum wzbudziła zachwyt również pozostałych zespołów. Doceniły one nie tylko obiekt sportowy, ale także profesjonalną organizację turnieju.

Kilka słów warto poświęcić Tomaszowi Lukowskiemu. Odnosi on nie tylko sukcesy z drużyną UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, ale jest także wspaniałym pedagogiem. Swoją pasję do sportu przekazuje dzieciom na prowadzonych zajęciach. Jego wychowankowie zarówno dziewczęta jak i chłopcy stawiają pierwsze kroki w rozgrywkach wojewódzkich Kinder Sport. Może to właśnie tu narodzi się niejedna gwiazda piłki siatkowej. Aby się o tym przekonać zapraszamy na zajęcia organizowane przez MUKS Tie-break Piastów. Kontakt na stronie klubu i profilu facebook. Nabór trwa cały rok. Czekamy na Ciebie!

 

Zdaliśmy egzamin na 6!

Zobacz galerię

Sukces naszego trenera