Poniedziałek, 17 czerwca 2024.

Przez wiele lat Samorząd Uczniowski naszego Liceum organizował pomoc dla dzieci z Tanzanii. O. Hieronim Siwek, przyjaciel naszej szkoły spotykał się z młodzieżą opowiadając o problemach Czarnego Lądu. Podczas spotkań mogliśmy usłyszeć wspomnienia z ponad 53 lat jego życia w Środkowej Afryce. Wiele razy podkreślał różnice społeczne i etyczne funkcjonowania człowieka na kontynencie europejskim i afrykańskim. Niejednokrotnie usłyszeliśmy, jak wiele możemy nauczyć się od siebie nawzajem i bardzo często ocena rzeczywistości postrzegana oczami mieszkańca Czarnego Lądu wypadała korzystniej od oceny Europejczyka. Pomimo wielu różnic powinniśmy jednak pamiętać, że warunki życia w Afryce są bardzo trudne i nasza pomoc, zwłaszcza dla dzieci afrykańskich jest niezwykle cenna. Biorąc sobie do serca niezwykłą wartość naszego wsparcia organizowaliśmy pomoc w edukacji dla kilkoro dzieci z Kilimarondo w Tanzanii.

Dziś, ponad dwa miesiące po śmierci przyjaciela naszego LO, ojca Hieronima chcemy dalej realizować jego życiowe dzieło. Chcąc kontynuować nasze wsparcie edukacyjne rozpoczęliśmy współpracę, z Fundacją im. Heleny Kmieć, która zobowiązała się do przekazywania całej wartości darowizn na opłatę kształcenia dwóch chłopców, którzy byli dotychczas przez nas wspierani. Pomoc w edukacji dla mieszkańców Afryki, jest jedynym wymiernym działaniem, które owocuje wsparciem dla innych potrzebujących. Wyedukowani młodzi ludzie mogą efektywnie pomagać innym  potrzebującym. Za okazane wsparcie kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich przyjaciół Afryki o wrażliwym i wielkim sercu.

Nie tylko przedświąteczne wsparcie dla Kilimarondo z udziałem społeczności naszego LO