Niedziela, 25 lutego 2024.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Odpoczywajcie i dobrze się bawcie! Niech ten czas przyniesie wszystkim wiele miłych wrażeń i  możliwości do poznawania nowych miejsc i ludzi! Podczas wypoczynku szczególnie pamiętajmy jednak o zasadach bezpieczeństwa. Zimowa aura potrafi być zmienna i kapryśna. Ferie zimowe to dla młodzieży czas wypoczynku, zabawy i sportów zimowych – jak łyżwy, narty,  kuligi i piesze wędrówki po górach. Szczególnie pamiętaj o:

  1. Wybierz bezpieczny  dla nas środek transportu. Sprawdź pojazd przed wyjazdem na ferie.

  2. Wartościowe przedmioty pozostaw w domu. Telefon, zegarek czy lokalizator GPS będą tu wyjątkiem.

  3. Noś odblaski na ubraniu – zawsze na zewnątrz podczas ferii.

  4. Włóż do kurtki kartkę z imieniem i nazwiskiem, numerami kontaktowymi, ew. listę przyjmowanych przez siebie leków lub nazwy środków, na jakie jesteś uczulony.

  5. Zapoznaj się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia stosownej do rodzaju wybranej formy wypoczynku. Pamiętaj o zakazie wchodzenia na zamarznięty zbiornik wodny, przypomnij sobie zasady właściwego zachowania się w przypadku, gdyby lód załamał się pod inną sobą lub byłbyś świadkiem wypadku.

  6. Skompletuj wszystko, co niezbędne – dobry plecak, bezpieczne i komfortowe buty, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, bluzę, odpowiednie zestawy ubrania w razie deszczu, parasol itd.

  7. Naładuj telefon.

  8. Pobierz aplikację: RATUNEK

  9. Pamiętaj o ubezpieczeniu.

Numer alarmowy 112

Zimowy wypoczynek