Niedziela, 25 lutego 2024.

Szymon,uczeń kl.2e:

31 stycznia grupa uczniów naszej szkoły, która brała udział w wolontariacie SHOM’u (Małżonkowie Szefów Misji, Warszawa) została zaproszona do rezydencji ambasadora Cypru w celu odebrania certyfikatów udziału w wolontariacie i poznania jego organizatorów. Około godziny 10 grupa weszła do rezydencji i została powitana poczęstunkiem. W tym czasie była również możliwość rozmowy z prezesem SHOM, p. Giulią Bongini Nacouzis – małżonką ambasadora Cypru, p. Beatą Shyaka – małżonką ambasadora Rwandy i sekretarzem SHOM, p. Ricardem Ruizem – małżonkiem ambasador Filipin i koordynatorem do social mediów SHOM oraz p. Natchezem Hudsonem – małżonkiem ambasador Nowej Zelandii, członkiem SHOM. Osoby te koordynowały pracę wolontariuszy podczas grudniowej akcji charytatywnej.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, a jego najmłodsi uczestnicy wymienili się swoimi doświadczeniami i zadeklarowali udział w przyszłorocznej edycji SHOM’u. Mieliśmy także okazję usłyszeć krótki występ pianistyczny w wykonaniu naszych uczniów.  Około godziny 11:30 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i podziękowania za udział w wolontariacie. Przy wyjściu każdy z uczestników otrzymał książkę o historii Cypru, mapę Cypru i przewodnik turystyczny. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy być częścią tak ważnego i wspaniałego wydarzenia.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


On the 31st of January a group of our students who had volunteered in 2023 SHOM international Charity Bazaar had been invited to the residence of the ambassador of Cyprus in Poland in order to collect the Certificates of SHOM attendance and to get to know with its organizers. At about 10 a.m. the group entered the residence and has been welcomed warmly. The group had an opportunity to talk to the SHOM representatives who were invited to the meeting and had coordinated all volunteers’ work during the SHOM Charity Bazaar. The meeting went on in a pleasant, hospitable atmosphere, students exchanged their experiences and feelings with the ambassadors’ spouses, at the same time declaring willingness to support the 2024 SHOM event. We also got the chance to hear a short piano performance by two of our students.  At about 11:30 a.m. the official certificate handing ceremony and thanks for the participation took place. At the end, everybody from the group was given some small gifts: a book about Cyprus’ history, and a collection of the island’s map and a tourist guide. We are proud and happy to be a part of such an important and wonderful event- SHOM Charity Bazaar.

 

 

Wizyta w rezydencji Cypru