Czwartek, 30 maja 2024.

26 kwietnia 2024 roku w znamienitym gronie Gości i szkolnej społeczności nowoczesna Hala Sportowa Naszego Liceum otrzymała zaszczytne imię Polskich Olimpijczyków. Zawieszono i odsłonięto tablicę pamiątkową, uczniowie szkoły zaprezentowali swoje pasje i talenty sportowe, uczniowie przeprowadzili też debatę z zaproszonymi gośćmi – Polskimi Olimpijczykami.

Występ naszych uczniów na uroczystości nadania Hali sportowej imienia Polskich Olimpijczyków był zachwycający! Najpierw Franciszek Kossuth wraz ze swoim klubowym kolegą dali pokaz profesjonalnej walki szermierczej. Następnie Malina Łęgowiak wraz z zespołem zaprezentowała pokaz musztry i choreografię  manualnych umiejętności we władaniu pałeczką mażoretkową. Iwo Poczekalewicz wytańczył akrobatyczne figury capoeira. Wszystkie występy naszych uczniów miały jeden wspólny mianownik, element artystyczny, perfekcyjna jakość przygotowania oraz wspaniałe stroje. Kulminacją był niewątpliwie taniec pole dance, gimnastyczny majstersztyk w wykonaniu Oli Sadowskiej. Połączenie elegancji, finezji i siły! Wszyscy swoimi talentami zachwycili naszych gości i zaskoczyli pozostałych uczniów, którzy nie wiedzieli nawet jakie ukryte umiejętności posiada nasza młodzież. 

Serdecznie dziękujemy za obecność naszym niezwykłym Gościom Honorowym, przedstawicielom Zarządu Towarzystwa Olimpijczyków Polskich. Podczas uroczystości towarzyszyli nam:

 • pan Mieczysław Nowicki Prezes TOP „Jeden z najlepszych polskich kolarzy lat siedemdziesiątych, torowiec i szosowiec, mistrz świata w drużynie (1975), olimpijczyk (1972, 1976), zdobywca srebrnego i brązowego medalu olimpijskiego na jednych igrzyskach w Montrealu (1976).”
 • pani Teresa Sukniewicz Wiceprezes TOP „Trzykrotna zdobywczyni rekord świata w biegu na 100 m przez płotki w najwcześniejszym okresie rozwoju tej dyscypliny, ustanowiła też rekord świata w biegu na 200 m przez płotki – 25,8 s w 1970. Uczestniczka igrzyskach olimpijskich w Meksyku 1968 r. W mistrzostwach Europy w Atenach (1969) była piąta na 100 metrów przez płotki, a w Helsinkach (1971) zdobyła brązowy medal. Na Uniwersjadzie w Turynie w roku 1970 zdobyła złoty medal. Ma w swym dorobku także trzy medale halowych mistrzostw Europy.”
 • pan Kajetan Broniewski Sekretarz TOP „Jeden z czołowych zawodników w historii polskiego wioślarstwa, brązowy medalista olimpijski (1992) i mistrzostw świata (1991), zdobywca Pucharu Świata (1991), olimpijczyk z Seulu (1988), Barcelony (1992) i Atlanty (1996).”
 • pani Urszula Kielan Członek Zarządu TOP „Wybitna lekkoatletka, specjalistka w skoku wzwyż, mistrzyni i rekordzistka Polski, olimpijka z Moskwy (1980), srebrna medalistka tych igrzysk.”

Na uroczystości gościliśmy też:

 • pana Grzegorza Szuplewskiego, Burmistrza Miasta Piastowa
 • panią Agatę Korczak Przewodniczącą Rady Miejskiej w Piastowie
 • pana Tomasza Jankowskiego, Burmistrza Elekta Miasta Piastowa
 • panią Katarzynę Wąsińską-Jano, Dyrektora Centrum Usług Oświatowych w Piastowie
 • panią dr hab. Monikę Szyłkowską, prof. WAT, Prorektora ds. studenckich Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
 • pana mgr inż. Wiesława Szczygielskiego Koordynatora, współpracy WAT ze szkołami, oraz panią mgr Agnieszkę Bąk
 • państwa Radnych Rady Miejskiej w Piastowie a szczególnie:
  • panią Anetę Czyż-Pachołek, przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Piastowie
  • panią Monikę Kwatek, przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Piastowie
  • pana Jarosława Kurdziela, przewodniczącego Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Piastowie
 • panią Wandę Przybylak, dyrektora MOK w Piastowie
 • panią Honoratę Wróblewską, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piastowie
 • panią Joannę Szczukę, Dyrektora Świetlicy Dom Jana Pawła II w Piastowie
 • drektorów piastowskich szkół:
  • panią Urszulę Skrzypczak, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie
  • panią Agnieszkę Krawczyk, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Piastowie
  • panią Agnieszkę Leję, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Piastowie
  • panią Ewę Nowacką, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Piastowie
 • Ks. Dariusza Partykę, Proboszcza Parafii p.w. Św Michała Archanioła w Piastowie
 • panią Małgorzatę Janowską, wicedyrektora LO
 • przedstawicieli uczniów i nauczycieli naszego LO

Serdecznie dziękujemy naszym Uczniom za wspaniałe występy sportowe! Byliście niezwykli!

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/QWH3mDQyqkzN47gR9

Hala Sportowa LO im. Polskich Olimpijczyków