Poniedziałek, 17 czerwca 2024.

29 maja, Coolturalny Mickiewicz, po raz ostatni w tym roku szkolnym, uczestniczył w niezwykłym wydarzeniu teatralnym pt. „Czarodziejski flet”. Jest to jedno z najwybitniejszych, mozartowskich arcydzieł scenicznych. Aura tego wyjątkowego miejsca spowodowała, że świat z plakatów Rafała Olbińskiego efektownie ożył w „Czarodziejskim flecie” i magicznej scenerii Warszawskiej Opery Kameralnej.

16 maja, najwytrwalsi miłośnicy teatru i wierni uczestnicy projektu Coolturalny Mickiewicz mieli okazję obejrzeć przepiękne widowisko w reżyserii Wojciecha Czerwińskiego pt. „Cztery pory miłości”. Scena Kameralna Teatru Polskiego zadbała o wyjątkową oprawę artystyczną, połączoną z ponadczasową tematyką niespełnionej miłości, a to wszystko inspirowane polską muzyką ludową. Czy byliśmy poruszeni??? Cóż za pytanie! Echa „Czterech pór roku” Vivaldiego i los ludzi, których życie zamknięte jest w metaforycznym obrazie przemian zachodzących każdego roku w naturze, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Szanowny Widzu, jeśli jakimś cudem jeszcze nie widziałeś tego widowiska, musisz to konieczne zmienić.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice dziękuję za ten wspólny, teatralny rok, za Wasze chęci i dłuższe wieczory, za pogodę lub jej brak, za Waszą wrażliwość i potrzebę obcowania z teatrem. To wszystko z myślą o Was!!!

Kłaniam się nisko, Wasz Szary polonista:)

Coolturalny Mickiewicz