Paczki trafiły do odbiorców. Kolejny wyjazd za nami. Spotkania, rozmowy, wzruszenia. Wszędzie przyjmują Nas z otwartymi sercami i pełnymi stołami. Młodzież ma niepowtarzalną okazję wysłuchać wspaniałych historii ludzi, którzy są Wielkimi Patriotami. Dostajemy Więcej niż dajemy. Możemy być też dumni z Naszej Młodzieży, która potrafi i chce pomagać innym.
„Paczka na kresy” to nie tylko pomoc, ale również lekcja historii. Uczniowie szkół jadą osobiście spotkać się z obdarowanymi. W tym roku wyjadą na Łotwę do Dynenburga. To najlepsza lekcja historii. Te pytania, które później zadają młodzi ludzie po wyjeździe, to ich zaskoczenie, że to nie było tak jak oni myśleli, to że udało się ich odciągnąć od telefonów i można było pokazać i opowiedzieć o historii Polski.
Franciszek Malczewski, główny organizator
„Polskie Dziedzictwo Wschód” wspiera naszych rodaków na kresach. „Jak zawsze przed świętami chcemy zdążyć z najpotrzebniejszymi artykułami dla naszych rodaków na Kresach. Wolontariusze z Polski i duża grupa żołnierzy z NATO będą rozdawać świąteczne paczki. Mamy spore doświadczenie w zakresie tej działalności, to nie pierwsza akcja pomocowa, ale zaczynamy pod nowym szyldem i już, jako Instytut Dziedzictwa Rzeczypospolitej Trojga Narodów, będziemy nadal wspierać naszych rodaków i pokazywać piękną historię naszego Kraju żołnierzom NATO, służącym w Polsce. Przed nami jeszcze wiele wyzwań nie tylko związanych z projektami, ale również organizacyjnych. Teraz jednak skupiamy się na kolejnej odsłonie „Polskie Dziedzictwo Wschód”
Agnieszka Skowrońska, pełnomocnik Instytutu Dziedzictwa Rzeczypospolitej Trojga Narodów (wcześniej prezes Fundacji Kresy w Potrzebie).