W tygodniu 15 – 17.09 gościliśmy nauczycieli i młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły realizującej Program Dyplomowy Matury Międzynarodowej: Lillestrøm z Norwegii.
Nasi goście dotarli do Piastowa w poniedziałek, po powitaniu przespacerowali się z naszymi kolegami po Piastowie, zjedli pizzę i obejrzeli naszą szkołę.
We wtorek natomiast odbyła się uroczysta inauguracja wymiany naszych szkół, podczas której gościliśmy wiceburmistrz panią Urszulę Skrzypczak, radcę z Ambasady Norwegii w Polsce panią Aleksandrę Waćko oraz panią Maxine Martin – stażystkę z Ambasady.
W środę wspólnie eksplorowaliśmy Warszawę. Zwiedziliśmy Stare Miasto, Nowy Świat, Centrum Nauki Kopernik, Planetarium, a następnie udaliśmy się nad Wisłę, by odwiedzić znaną nam klubokawiarnię Cyrk Motyli – dziękujemy za gościnę.
Jako słodkie zakończenie dnia goście wraz z uczniami wybrali się na gorącą czekoladę do kawiarni Wedla.






