Czwartek, 01 czerwca 2023.

Dieta to jeden z czynników wpływających na zdrowie. Właściwy sposób żywienia dostarcza organizmowi wszystkie składniki odżywcze niezbędne do wzrostu i rozwoju. Znakomicie wpływa również na regenerację organizmu.
Młodzież w naszym liceum promuje zdrowy styl życia poprzez organizację różnorodnych akcji prozdrowotnych m.in. „Dzień Witaminy”, „Jabłko zamiast papierosa”, „Viva La Vita” – Żyj zdrowo” itp. Doskonałym podsumowaniem naszych szkolnych działań z zakresu promocji zdrowia było spotkanie z Panią Elżbietą Kolczyńską-dietetykiem.
Pani dietetyk przygotowała dla naszych uczniów interaktywny wykład dotyczący zasad zdrowego odżywiania, komponowania smacznego i przy tym zdrowego śniadania, obiadu i kolacji. Pani Kolczyńska przypomniała także o poważnych chorobach i następstwach wynikających z niewłaściwego odżywiania.
W spotkaniu z Panią dietetyk uczestniczyli również przedstawiciele uczniów z Gimnazjum nr 2 w Piastowie. Lekcja o zdrowym żywieniu była dla wszystkich jej uczestników dobrze spędzonym czasem, który na długo zostanie w pamięci i na pewno przełoży się na życie codzienne.

Galeria zdjęć

Lekcja o zdrowym żywieniu