Poniedziałek, 17 czerwca 2024.

Mamy zaszczyt poinformować Państwa o kolejnym grancie, który uzyskaliśmy na działalność dla naszych uczniów, chcących doskonalić umiejętności muzyczne przez uczestnictwo w spotkaniach wokalnych z Panem Profesorem Mateuszem Mularczykiem. Chór Słopiewnie działający w naszym Liceum został zakwalifikowany do projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. Oznacza to dla nas intensywny rok koncertów, warsztatów, konkursów i szkoleń. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.

Serdecznie zachęcamy naszą młodzież do skorzystania z rozbudowanej oferty naszego Chóru. Przypominamy, że rozwój wokalno-muzyczny bezspornie oddziałuje też na nasz centralny układ nerwowy. Przyczynia się do prawidłowej produkcji neuroprzekaźników i wydzielania hormonów,  które odpowiadają za nasz nastrój, aktywność, poczucie szczęścia i przyjemności.

Ćwiczenia wokalno-muzyczne  wspierają rozwój samodzielnego  myślenia i  wspomagają doskonalenie kompetencji komunikacyjno-społecznych. Tego typu wsparcie dla dziecka znacząco rozwija i poprawia funkcjonowanie mózgu,  działa odprężająco,  wycisza emocje,  redukuje stres i łagodzi napięcia.