Czwartek, 01 czerwca 2023.

4 czerwpiknik2ca 2016 roku w naszym liceum, odbył się kolejny piknik dla uczniów i lokalnej społeczności. Tym razem miał on charakter naukowy. Tego dnia od rana w budynku szkoły odbywały się warsztaty i wykłady z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych, na których gościliśmy gimnazjalistów zaproszonych z okolicznych gimnazjów. Zajęcia poprowadzili wykładowcy z warszawskich wyższych uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
W ramach warsztatów licealiści z młodszymi kolegami z gimnazjów mieli okazję poćwiczyć m. in. wyobraźnię przestrzenną na siatkach sześcianu, poznać tajemnice figur geometrycznych, wykorzystując zwykłe piłeczki czy zobaczyć jak może wyglądać lekcja przyszłości z tabletem. Młodzież aktywnie uczestniczyła w różnych warsztatach z zakresu chemii i biologii. Zaproszeni goście mieli również do dyspozycji mobilne planetarium, w którym można było poznać tajemnice Ziemi i Nieba.
Plenerowa część pikniku natomiast obejmowała eksperymenty chemiczne oraz praktyczne pokazy dotyczące zjawisk fizycznych, ale nie tylko. Zgromadzona publiczność i zaproszeni goście mogli również bawić się przy muzyce wokalisty Artez i obejrzeć występ taneczny wicemistrzów Polski w tańcu towarzyskim – Aleksandry Jurgi i Marcina Zaprawy. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz japońskiej sztuki walki –aikido.
Młodzież liceum zaprezentowała widowiskowy pokaz tańca nowoczesnego, przegląd talentów wokalnych oraz pokaz mody szkolnej. Grupa tegorocznych maturzystów o zdolnościach aktorskich, zafascynowana twórczością Sławomira Mrożka, przygotowała z kolei intrygujące fragmenty „Tanga” na temat władzy i współczesnego świata. Ale natura pozazdrościła aktorom i wystąpiła w roli głównej, czego efektem zamiast „Tanga” była „deszczowa piosenka” pod namiotem. Mimo to humory dopisywały, a humaniści nie powiedzieli ostatniego słowa. „Tango” wystawimy w przyszłym roku, a gimnazjalistów o artystycznych duszach zapraszamy do naszej szkoły i do tego przedsięwzięcia!

Do zobaczenia we wrześniu !

PS
Zapraszamy oczywiście wszystkich gimnazjalistów, zarówno zainteresowanych naukami przyrodniczo – matematycznymi, językami obcymi, jak i uzdolnionych humanistycznie.
Szczególnie polecamy klasę językową, w której oferujemy do dziewięciu godzin języka angielskiego w roku szkolnym, geografię, biologię, chemię, język angielski i drugi język obcy z rozszerzeniem, możliwość zdawania certyfikatów językowych oraz podchodzenia do matury dwujęzycznej.

SPONSORZY

Fotoreportaż z Pikniku Naukowego

Piknik naukowy 2016