Czwartek, 01 czerwca 2023.

 DSC04313

Realizacja dwujęzyczności w naszej szkole wiąże się z inicjatywami zachęcającymi młodzież do intensywnego doskonalenia języka obcego. Uczniowie klasy IIB uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez studentki prawa, które zdecydowały się na kształcenie poza garncami naszego kraju. Dnia 28.02.2017 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki uczelni w Maastricht, które opowiadały o zaletach studiów za granicą. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że:

  • Studia w języku angielskim zapewniają otwarty rynek pracy na całym świecie
  • Dają możliwość poznania kultury i języka nowego kraju
  • Jest to nowy system nauczania
  • Studiując za granicą zawieramy międzynarodowe znajomości
  • Dzięki ciekawym i zróżnicowanym wydziałom każdy znajdzie dla siebie odpowiedni kierunek studiów.

Nauka za granicą daje nam możliwość do poznania języka angielskiego na szerszą skalę, zapewnia podjęcie pracy na rynkach międzynarodowych, umożliwia poznanie kultury innych narodowości oraz daje szansę, aby poszerzyć swoje znajomości i wiedzę o świecie.

Galeria zdjęć

Czy warto studiować za granicą?