Niedziela, 10 grudnia 2023.
Tegoroczna edycja Gry Miejskiej pod hasłem „Dla Niepodległej!” już za nami. Od trzech lat jesteśmy organizatorami tejże zabawy historycznej w czasie Dni Piastowa.
Tym razem zgłosiło się 13 drużyn. Piastowskie szkoły reprezentowali m. in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. S. Staszica, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Z. Gęsickiego 'Juno’ oraz z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza.
Młodzież miała do zrealizowania siedem zadań, przygotowanych pod względem merytorycznym i technicznym przez panie: Urszulę Zaorską i Monikę Szuplewską.
Trzeba było pokonać zaplanowaną trasę z mapami Piastowa, zapoznać się z materiałami podającymi na banerach lub ukrytymi pod kodami QR i odpowiedzieć na pytania na kartach zadań. Należało też mieć podstawową wiedzę historyczną…

Wszystkie ekipy zgłosiły się na metę z mniejszym lub większym sukcesem.
Jury w składzie : Tomasz Osiński- przewodniczący, Krystyna Kapes, Dorota Paszko-Kowalska, Urszula Zaorską, Monika Szuplewska i Arkadiusz Pajdosz sprawdziło i poinformowało o wynikach na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.
Wyniki:
– w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce – uczennice z LO im. Adama Mickiewicza: Monika Banaśkiewicz, Wiktoria Niedźwiedź i Wiktoria Tadajewska
– w kategorii szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych
III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego : Szymon Nowacki i Mikołaj Kocięda
II miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego : Joanna Kłosak i Michał Baran
I miejsce- uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Staszica
Gratulacje!

Zobacz galerię

 

Gra Miejska „Dla Niepodległej!”