Piątek, 29 września 2023.
W sobotnie popołudnie 10 listopada społeczność naszej szkoły i miasta uroczyście świętowała 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obchody rozpoczęły się o godz. 17 w Parku Niepodległości od wystąpienia  Burmistrza Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewskiego. Następnie uczniowie klasy 2a przedstawili część artystyczną, której mottem były słowa papieża Jana Pawła II : „…Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności .Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć…”. Zaprezentowane teksty poetyckie Adama Mickiewicza, Antoniego Słonimskiego, Leopolda Staffa, Edwarda Słońskiego czy Heleny Bocheńskiej dostarczyły wielu wrażeń duchowych i estetycznych. Stanowiły zobowiązanie do pracy nad samym sobą, tak aby każdy kolejny dzień był świadectwem naszej troski o Ojczyznę.

Udział w uroczystości był wyrazem patriotyzmu naszej młodzieży, głębokiej miłości  i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.
„Pytasz się synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka […]”
Tak o naszej Ojczyźnie pisał Antoni Słonimski. Tego wieczoru Polska była we wszystkich sercach zgromadzonych osób!

Obchody rocznicowe zakończyły się Apelem Poległych odczytanym przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Tomasza Osińskiego oraz złożeniem kwiatów  przy pomniku żołnierzy ruchu oporu, mieszkańców Piastowa, poległych w czasie II wojny światowej przez władze miasta, reprezentacje szkół i instytucji miejskich.

Zobacz galerię zdjęć

Uroczystości w Parku Niepodległości