Poniedziałek, 27 czerwca 2022.

Na patio naszej szkoły pojawiła się ostatnio tajemnicza skrzynia wypełniona ziemią. Uczniowie klasy 1C uczestniczący w projekcie Erasmus + Climate Change , postanowili wysiać tu kwietną łąkę i sprawdzić, które gatunki kwiatów sprawdzają się w takim środowisku najlepiej. Łąki nie wymagają ani nawożenia, ani częstego koszenia, dają schronienie i pożywienie wielu organizmom, przede wszystkim ptakom i owadom, w tym jakże pożytecznym zapylaczom.

Rośliny łąkowe mają znacznie dłuższe korzenie, dlatego nie trzeba ich często podlewać. Dzięki swej specyfice sprawdzają się jako rezerwuary wody opadowej w glebie. Dlatego właśnie przeciwdziałają powodziom, podtopieniom i zalewaniu dróg. Mamy nadzieję, że dla naszej szkolnej społeczności kwietna łąka będzie okazją do bliższego obcowania z naturą, a dla naszych biologów źródłem materiału do botanicznych obserwacji.

Praktyczny wymiar nauki