Poniedziałek, 17 czerwca 2024.

images

W piątek 30 września, grupa biologiczno-chemiczna z klasy IIB, wybrała się na zajęcia terenowe do Podkowy Leśnej. Celem głównym zajęć było poszerzenie wiedzy z zakresu systematyki i morfologii roślin(szczególnie naczyniowych). Naszym przewodnikiem był biolog, zielarz z wieloletnim doświadczeniem i autor wielu publikacji o roślinach użytkowych. Pan Mateusz Senderski prowadząc zajęcia dla naszej młodzieży miał bardzo dobry kontakt ze słuchaczami, co można było odczuć podczas całego spotkania. Z dużym zaangażowaniem młodzież rozpoznawała cech lokalnej flory, jej wpływ na nasze zdrowie i zastosowanie w medycynie. Szczególną uwagę skupiała jesienna aura lasu. Wokół nas rozciągał się złotoczerwony krajobraz boru. Pod nogami szeleściły suche jesienne liście.

Po zakończonych zajęciach w lesie, bogatsi o nowe doświadczenia, wraz z Panią Profesor Krystyną Zaprawą wróciliśmy do Piastowa. Czasami porzucenie ciepłych sal lekcyjnych przemawia na korzyść zdobywania wiedzy u samych jej źródeł i zwiększa jej efektywność, zwłaszcza, jeśli pracujemy wszystkimi możliwymi zmysłami. Młodzież bardzo pozytywnie oceniła prowadzone zajęcia i zdeklarowała chęć kontynuowania takich warsztatowych form przyswajania wiedzy.

86889_las-droga-jesienuid_20c9479ae185c04ff1079fb90cbbdcb11444380740751_width_700_play_0_pos_3_gs_0las-slonca-promienie-jesien-drzewa

Niecodzienna lekcja botaniki