Czwartek, 30 maja 2024.

Mamy przyjemność poinformować, że nasze Liceum zostało oficjalnym partnerem pre-testów do egzaminów First Certificate in English. W ramach współpracy z University of Cambridge – Cambridge English Language Assessment nasi uczniowie bezpłatnie biorą udział w próbnych egzaminach First Certificate organizowanych i sprawdzanych przez University of Cambridge a odbywających się w naszej szkole. Pierwsza oficjalna sesja egzaminacyjna odbyła się na początku kwietnia, na początku czerwca zaś otrzymaliśmy informacje zwrotne od ekspertów z Cambridge. Dzięki nim uczniowie otrzymują indywidualnie sporządzane komentarze dotyczące swoich postępów –  jakie obszary kompetencji językowych kształtują ich na poziomie FCE a nad jakimi należy jeszcze popracować. W tej sesji egzaminacyjnej u naszych uczniów najlepiej wypadł Writing – czyli tworzenie własnej wypowiedzi pisemnej. Gratulujemy wysokich wyników!

First Certificate in English