Poniedziałek, 17 czerwca 2024.

W ostatnim miesiącu młodzież naszej szkoły uczestniczyła w dwóch międzynarodowych spotkaniach w ramach projektów Erasmus+.

Pierwsze z nich w ramach projektu Eco-systems of Open Science Schooling, którego koordynatorem jest Wittenborg University of Applied Sciences odbyło się w dniach 3-4-5 lutego, a kolejne spotkanie w projekcie Climate Change Education odbyło się w dniach  3-4-5 marca, którego koordynatorem jest University College Absalon w Danii.

Partnerem strategicznym otoczenia społecznego i instytucjonalnego w tych projektach jest Wydział Biologii i Nauk o Środowisku, UKSW w Warszawie.

W trakcie spotkania w Eco-System OOS odbywającego się na platformie ZOOM nasza młodzież przedstawiała dotychczas nawiązaną współpracę oraz główne aktywności m.in. z:

– z Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w ramach Nocy Biologów,

Wydziałem Biologii i Nauk o Środowisku, UKSW w Warszawie w ramach wykładu „Antropologia wczoraj i dziś”,

ze studentką medycyny Uniwersytetu w Cambridge w ramach wykładu „Sztuczna inteligencja w medycynie”

Icelandic Institute of Natural History, z którego pracownikiem naukowym spotkamy się jeszcze w tym miesiącu

Fine Wood Creations – przedsiębiorstwem zajmującym się realizacją artystycznych, indywidualnych produkcji wystroju wnętrz na bazie drzewa, kamienia, szkła i polimerów z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii.

W drugim spotkaniu w ramach Climate Change Education nasi uczniowie przedstawili przyczyny i skutki zmian klimatycznych w obszarze przyrodniczym ale i negatywne oddziaływanie na naszą cywilizację. Ogłoszono też wyniki głosowania na logo projektu, w którym propozycja naszych uczniów zwyciężyła!

Przedstawiliśmy również sposób realizacji jednego z głównych przedsięwzięć w tym projekcie, za który to odpowiedzialna jest nasza szkoła. Jest nim przygotowanie filmu prezentującego doświadczenia wszystkich partnerów w zakresie nauczania i uczenia się poprzez tematykę zmian klimatu. Jeszcze przed wakacjami poznamy wiele ciekawych propozycji naszych partnerów ale również przedstawimy swoje własne.

 

O wszystkich działaniach informujemy na bieżąco na stronach naszych projektów Climate Change Education https://climatechangeeducationerasmusplus.blogspot.com/ oraz Eco-Systems of Open Science Schooling https://ecosystemsopenscienceschooling.blogspot.com/ do których odwiedzenia serdecznie zapraszamy.

Projekty realizowane są dzięki środkom UE, a dotyczą eksperymentowania z metodologią open schooling w szkołach średnich.

dr Artur Baranowski

EDUKACJA EUROPEJSKA