Czwartek, 30 maja 2024.

7 czerwca po raz kolejny udało nam się gościć wspaniałego aktora, gwiazdę światowego kina i teatru, autora ponad trzystu kreacji, niezapomnianego Kmicica, pana Daniela Olbrychskiego. Występował w filmach najpopularniejszych polskich reżyserów: Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Hoffmana, Janusza Morgensterna, Kazimierza Kutza, Jerzego Antczaka, Janusza Kijowskiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Stanisława Barei, Agnieszki Holland oraz  zagranicznych, m.in. Volkera Schlöndorffa, Nikity Michałkowa, Claude’a Leloucha czy Phillipa Noyce’a.
Wszyscy znamy go od tej artystycznej strony, tymczasem, jak się okazało, pan Daniel Olbrychski jest człowiekiem wielu talentów i wielu pasji. Słuchaczy urzekły jego opowieści m.in. o koniach i uprawianiu przez niego różnych dyscyplin sportowych, o ciekawych historiach z realizacji filmów. Aktor opowiadał o początkach swojej artystycznej drogi, o ludziach, na których wsparcie mógł wtedy liczyć, o lekturach, które go kształtowały, wskazał na ogromną wartość humanistyki i rolę humanistów w naszych trudnych czasach. Młodemu słuchaczowi polecał nie tylko Mickiewicza, Słowackiego czy Norwida, ale też np. Wiecha (Stefan Wiechecki).

 

 

Pan Daniel Olbrychski to bez wątpienia wielka osobowość w świecie kina i teatru, tym bardziej cieszy, że mogliśmy go bliżej poznać i nawet uwiecznić to niezwykłe spotkanie na wspólnych zdjęciach.

 

Zobacz galerię zdjęć

Aktorstwo to jego pasja